Монтессори

«Спроба повернутися в минуле... Що ж допомагає нам реконструювати ті часи і зобразити життя тих, хто жив у ті часи? Це їхнє мистецтво ... Цивілізація виникла завдяки руці, розуму та інтелекту».

- Марія Монтессорі

 

Мистецтво - це один з багатьох способів самовираження дітей. Мистецтво - це спосіб розповісти дітям про свої почуття. Саме завдяки мистецтву діти розвивають дрібну моторику. У середовищі Монтессорі пропонуються відкриті мистецькі заходи, які допомагають дітям досліджувати і використовувати свою творчість.

Коли справа стосується мистецтва, для дитини важливий не продукт, а процес. Наша мета як дорослих - виробляти продукт. Дитина взаємодіє зі світом по-різному. Дитина працює, щоб розвивати себе. Основна увага приділяється процесу, а не продукту. Коли дитина щось створює, вона не відчуває необхідності зберігати продукт. Це процес, який дає їй задоволення і внутрішню радість.

Багато вчителів отримують художні «подарунки» від дітей. Ви коли-небудь підозрювали, що такі подарунки були вручені, тому що діти не «не мали потреби» в готовому виробі, і тому що вони хотіли перейти до наступного малюнку.

 

Підготовка навколишнього середовища: пам'ятайте область мистецтва

Мистецтво, поряд з усіма його сферами, забезпечує дітям міцну основу для майбутнього зростання. Через мистецтво вони досліджують, створюють, висловлюють і розвивають себе. Забезпечте багатий художній майданчик для занять. Надайте дітям можливість вибрати своє середовище: фарби, пастель, глину, крейду, кольорові олівці.

 

Я не Пікассо

Ви можете подумати: «Я не художник», «У мене немає нескінченної кількості часу на підготовку до класу». або «Мій бюджет обмежений». Не бійтеся, Ви можете включити мистецтво в своєму класі з мінімальними зусиллями. Починайте повільно.

Ось проста ідея. Звільніть місце на полиці для коробки, повної перероблених предметів:

• рулони паперових рушників
• порожні коробки (молоко, яйця, вівсянка)
• чисті пластикові контейнери (йогурт, маргарин)
• коробки (серветки, сода харчова, крупа).

Перероблені матеріали можуть стати великим успіхом в класі, додаючи туди різні предмети. Діти будуть в захваті.

 

Монтессори

Створюйте мистецькі зв'язки в класі

Крім того, що в класі є «художня» зона, ми готуємо дітей до письма і виразного мистецтва, надаючи матеріали Монтессорі, які вони можуть вільно вибирати по всьому класу. Дітям пропонується вивчити контур і колір з металевими вставками. Діти спонтанно прикрашають межі своїх робіт (з математики, мови, сенсориці). Коли діти пишуть в своїх журналах, вони часто ілюструють історію. Коли вони проводять дослідження, діти малюють картину свого предмета.

Ми можемо включити мистецтво в наші дослідження континенту. Хто такі художники? Як проводиться і прикрашається посуд (солом'яні кошики, глиняні горщики)? Які музеї там знаходяться? Діти люблять малювати, а потім малювати карти і головоломки.

 

Художня оцінка і художні ідеї

Художник місяця. Виберіть художників, які відносяться до вашого континенту досліджень. Чи вивчаєте Україну? Чому б не включити відомого художника? Можливо, «Іван Марчук, його унікальний метод плентізм». Чи вивчаєте Європу? Подумайте, Ван Гог, Зоряна ніч або Соняшники.

Думай творчо. Наприклад, Сикстинська капела Мікеланджело. Джолін Толлетт представила цю ідею для подання Мікеланджело на конференції AMS в березні 2011 року в Чикаго. Після розмови про художника вона дозволяє дітям відчути те, що зробив Мікеланджело - малювати на спині! Прикріпіть великий аркуш паперу до нижньої частини дошки або столу. Дитина піде на полицю з припасами, принесе свої приналежності (фарби, пензлі і воду) до столу, покладе їх під стіл, ляже і почне малювати. Який чудовий досвід! Звичайно, діти не підвішені над кімнатою, але вони розуміють.

Спілкуйтеся з місцевими художниками. Якщо батьки в вашому шкільному співтоваристві художники, можливо, подбайте про те, щоб вони відвідали класну кімнату. Екскурсія в майстерню художника, була б цінним досвідом для дітей. Як художники створюють свої студії? Як художники піклуються про своїх художніх матеріалах?

Досліджуйте місцевий художні музеї. Перш ніж відвідати музей, перегляньте каталог або книгу і покажіть учням твори мистецтва, які вони побачать, коли відвідають музей. Поговоріть про музейному етикеті перед відвідуванням.

Дайте дітям слова. Арт-оцінки сповнені нової лексики: імпресіонізм, кубізм, пуантилізм, реалізм, передній план, фон, палітра, фреска, бронза, мобільний, статуя.

Поговоріть про натхнення. Обговоріть, хто або що надихнуло художника (Дитина? Собака? Океан?)

Відкрийте для себе настрій. Який настрій або емоції викликає картина? (Сумні? Щасливі? Спокійні? Дурні? Втомлені? Злі?).

Грайте з кольорами. Яку колірну палітру використовував художник?

Звертайте увагу на деталі в картині (мазки, а одежа); подивіться на картину здалеку, а потім закрийте. GoogleArtProject.com дозволяє дітям побачити сотні творів мистецтва з десятка міжнародних музеїв образотворчого мистецтва з неймовірним рівнем масштабування.

Робіть автопортрети. Поговоріть про те, що таке портрети і автопортрети. Налаштуйте роботу з дзеркалом, папером і кольоровими олівцями.

 

Останні слова мудрості від доктора Монтессорі

«Людська рука, така делікатна і така складна, вона не тільки дозволяє розуму розкривати себе, але і дозволяє всьому тілу створювати особливі відносини з навколишнім середовищем. Людина «опановує своє середовище своїми руками». ЇЇ руки, під керівництвом її інтелекту, трансформують цю середу і, таким чином, дозволяють їй виконувати свою місію в світі ».

- Марія Монтессорі

16.02.2019